Francuska je zabilježila drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u rukometu, bez problema su savladali Srbiju rezultatom 32:21.

Srbija bolje otvara utakmicu i dolazi do vodstva 3:1. Francuzi se vraćaju sredinom prvog poluvremena i izjednačuju na 6:6.

Reprezentacija Srbije je bila u egalu u prvom poluvremenu, iako njeni golmani nisu zabilježili nijednu odbranu u prvih 20 minuta.

Francuska krajem prvog poluvremena preuzima vodstvo i serijom 3:0, odlazi na 11:9.

Ivan Mošić je nakon isteka vremena u prvom poluvremenu zabio gol kakav se rijetko viđa, pucao je preko živog zida Francuza, a lopta je prošla kroz ruke golmanu Žeraru (Gerard) za konačnih 15:12 na poluvremenu u korist Francuske.

Francuzi bolje otvaraju drugo poluvrijeme, postižu prva dva pogotka i odlaze na najveću prednost od pet razlike. U tim trenutcima Srbija nije mogla pronaći rješenje za odbranu Francuske, dvadeset minuta prije kraja, Francuzi odlaze na rekordnih 8 razlike.

U ostatku drugog poluvremana, Srbija nije uspjela da se vrati u utakmicu i Francuska je došla do druge pobjede na prvenstvu.

Remili i Fabregas su predvodili Francuze, postigli su po pet golova, a Radivojević je kod Srbije postigao 6.

Danska je pregazila Tunis 36:22, domaćine mundijala su predvodili Lauge i Hansen sa po 7 golova.

PODRŽITE NAŠ RAD!

Poštovani posjetitelji,

Cijenimo što pratite naš rad i čitate sadržaje koje vrijedno pripremamo za vas. Hvala vam. ‘Bugreg’ je Portal koja  opstaje zahvaljujući dobrovoljnom volonterskom zalaganju grupe studenata, patriota zaljubljenih u prošlost naše domovine. Ove godine imamo cilj da proširimo uticaj i dopremo do većeg broja naših ljudi koji su spletom okolnosti završili u dijaspori. Medijske propagande svakodnevno ruše imidž našoj zemlji i zbog toga smatramo nužnim prikazati Bosnu i Hercegovinu onakvom kakvom je mi vidimo. Ništa od toga nije moguće bez podrške dobrih ljudi koji bi simboličnim finansijskim donacijama pomogli u našem daljnjem radu. Hvala vam na povjerenju i podršci.